Domovská stránka - Made of Metal

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


VÍCE O KAPELÁCHDěkujeme všem fanouškům, kteří se letos ukázali v Hodoníně na MOM, byli jste skvělí! Věříme, že jste si festival užili i přes nějaké ty nedostatky a těšíme se na vaše názory i konstruktivní kritiky, které nám pomáhají posunovat se dál (i když možná ne tak rychle, jak bychom si sami představovali :)). Domníváme se, že se druhý ročník vydařil a nasměřoval MOM zase o něco dál. Dík tedy patří především vám, fandům a návštěvníkům festivalu, kteří jste již podruhé dokázali vytvořit úžasnou atmosféru. Již teď se těšíme na další setkání s vámi!


ÚČINKUJÍCÍ KAPELY:

POSLEDNÍ KAPELOU PRO MOM 2015 JSOU AMBERIAN DAWN!

Máme tu dlouho očekávanou poslední oznámenou kapelu pro MOM 2015! Přivítejme tedy AMBERIAN DAWN, symfonický metal z Finska, který potěší všechny, kdo se těšili na zpěvačku v čele kapely! Kapela vznikla v roce 2006 a má za sebou úspěšná tour s Epicou nebo vystoupení na evropských festivalech. My jsme rádi, že se svojí deskou „Magic Forest“ dorazí kapela také do Hodonína na MADE OF METAL 2015!

HUDEBNÍ ĎÁBLOVÉ

Pro všechny, kteří se těší na MOM 2015 na více zpěvaček, tu máme DIABULUS IN MUSICA! Tato španělská kapela propojuje metal s klasickou hudbou a slaví úspěch především mezi fanoušky kapel jako Epica, Leaves Eyes nebo Xandria. Na MOM 2015 přijedou DIABULUS IN MUSICA se svojí zatím poslední deskou Argia, která vyšla v loňském roce pod hlavičkou Napalm Records. Těšte se tedy s námi a přivítejte tuto bandu na jejich prvním festivalu v České republice!


Z ITÁLIE PŘIJEDOU FLESHGOD APOCALYPSE!

Posledním co-headlinerem MOM 2015 jsou FLESHGOD APOCALYPSE kapela, která kombinuje death metal s velkolepými a epickými orchestracemi, i growling s operním zpěvem. FLESHGOD APOCALYPSE za sebou mají koncerty po celé Evropě, USA, Kanadě a na mnohých festivalech. Na MOM 2015 přijede tato banda se svojí poslední deskou „Labyrinth“ a jistě svojí show zaujme nejednoho fanouška melodického metalu. Těšte se tedy s námi na tuto kapelu i její strhující vystoupení!

VIKINGOVÉ NA MADE OF METAL 2015!


Další potvrzenou kapelou pro MOM 2015 jsou TÝR. Tato banda přijede v létě do Hodonína až z dalekých Faerských ostrovů a předvede pravý vikinský metal, plný tvrdých riffů a témat vycházejících ze severské mytologie. TÝR mají na svém kontě sedm alb, díky nimž si zasloužili uznání fanoušků po celém světě a mnohé jejich songy se zařadily mezi hymny pagan metalu. Kapela se také může pochlubit účastí na Wacken Open Air, 70000 Tons of Metal, Ragnarok Festivalu nebo Paganfest Tour. Přivítejte tedy s námi tyto Vikingy na MADE OF METAL 2015 a nenechte si ujít jejich skvělou show!


FINNTROLL CO-HEADLINEREM MOM 2015!

Představujeme vám dalšího co-headlinera MOM 2015 bandu FINNTROLL! Tato kapela vznikla v roce 1997 za jedné opilecké noci a do současné doby má na svém kontě má šest alb, nespočet koncertů i účastí na mnohých festivalech. Není tajemstvím, že FINNTROLL se stali inspirací pro kapely jako Ensiferum nebo Korpiklaani. Na MOM 2015 dojede tato kapela se svým posledním albem Blodsvept, které mísí syrovost, síla i melodika a skupina se v ní stylizuje do role trolů mocných špinavých kreatur se smyslem pro humor i chutí na alkohol! Nenechte si tedy ujít toto hudební šílenství na MOM 2015!

VE JMÉNU OCELI A SLÁVY!

Jak mnozí z vás správně tipovali, pravou epickou power metalovou kapelou, která přijede na MOM 2015, jsou GLORYHAMMER! Kapela zformovaná roku 2010 kolem Christophera Bowese, který loni řádil na MOM se svojí pirátskou bandou Alestorm, vznikla z touhy po opravdu epickém a melodickém metalu! Tato touha byla naplněna s debutovým albem Tales from the Kingdom of Fife v roce 2013, od jehož vydání stoupá popularita GLORYHAMMER strmě vzhůru. Je nám tedy ctí přivítat těchto pět epických bojovníků v Hodoníně, aby na pódiu MOM 2015 svedli boj s čarodějem Zargothraxem a vtáhli všechny fanoušky do světa magie i odvážných bojovníků. Nenechte si tedy ujít skvělou hudební show a staňte se i vy hrdiny bojujícími za lid Dundee!EPICKÁ PODÍVANÁ NA MADE OF METAL 2015!


Je nám ctí oficiálně potvrdit headlinera letošního MOM! Jak již mnozí tuší (a někteří už i na 100% ví) v srpnu v Hodoníně přivítáme kapelu EPICA. Tito Holanďané se představí v jedinečné a velkolepé show, kterou si nesmí nechat ujít žádný fanoušek této bandy a neměl by si ji nechat uniknout ani žádný milovník symfonického metalu! EPICA oslavuje 12 let svého působení, má na svém kontě 6 desek, několik kompilací či výroční 2DVD a patří tak bezesporu k nejvýznamnějším melodickým metalovým kapelám s miliony fanoušků po celém světě! Věříme, že se na tuto kapelu těšíte stejně jako oni na vás. Přivítejme tedy EPICU na MADE OF METAL 2015!

NA MOM 2015 OSLAVÍ VÝROČÍ FINŠTÍ AMORPHIS!


Prvním headlinerem MADE OF METAL 2015 jsou AMORPHIS! Tato finská progressive metalová kapela přijede na festival do České republiky po téměř dvouleté pauze a přiveze na MOM exkluzivní show Tales From The Thousand Lakes, která vznikla k 20. výročí vydání stejnojmenné desky. Album „Tales From The Thousand Lakes“ znamenalo nejen průlom v kariéře AMORPHIS, ale obsahuje také songy, které dodnes patří mezi nejpopulárnější. Těšme se tedy na průřez tím nejlepším z tvorby AMORPHIS, kteří po legendárním Wackenu přijedou s touto show také na MADE OF METAL 2015!

S VÝROČNÍ SHOW PŘIJÍŽDĚJÍ I BELPHEGOR!

Další velkou posilou MOM 2015 jsou death/black metaloví mistři BELPHEGOR! Užijte si démonické kouzlo metalu při jejich jedinečné show plné kulis, efektů a světel ve speciální výroční show LIVE RITUALS 2015 exkluzivně v České republice. Tato banda rakouských bezbožníků patří mezi legendy nejtemnějšího metalu, má na svém kontě více jak 10 alb a bezpočet koncertů po celém světě a na největších festivalech. Je nám tedy ctí přivítat BELPHEGOR po dvouleté pauze v ČR právě na MADE OF METAL 2015, kde předvedou svoji strhující show!

TURISAS NA MOM 2015!

Přivítejte prvního co-headlinera festivalu MOM 2015 přivítejte finské válečníky TURISAS! Kapela TURISAS funguje od roku 1997 a má na svém kontě čtyři alba. Za dobu svého působení odehrála stovky koncertů po celém světě včetně Číny nebo Japonska a je známá nejen pro svou strhující hudbu, ale také energická vystoupení. Tato banda si zahrála na festivalech jako Wacken Open Air nebo Bloodstock Open Air a nám je ctí, že mezi svá vystoupení zařadí také MADE OF METAL 2015!


ESO GOTHIC METALU

Dalším co-headlinerem festivalu MOM 2015 se stane norská gothic metalová kapela TRISTANIA! Kapela vznikla v roce 1995 a patří mezi zakladatele tohoto symfonického žánru. TRISTANIA se na českou festivalovou scénu vrací po sedmileté pauze a přiváží své zatím poslední album „Darkest White“, které představuje jedinečně hlubokou a temnou hudbu v dokonalém propojení se třemi zpěváky. TRISTANIA má za sebou koncertování po celém světě včetně festivalů jako Wacken Open Air nebo Summer Breeze Open Air. Jsme tedy rádi, že můžeme tuto bandu přivézt také do Hodonína na MADE OF METAL 2015!

NA MOM 2015 S NOVOU ZPĚVAČKOU I NOVÝM ALBEM!


DRACONIAN se po téměř čtyřleté pauze vrací na scénu. V roce 2011 opustila kapelu zpěvačka Lisa. Zbytek skupiny však tuto situaci vzal jako výzvu a po úporném hledání se jim podařilo najít novou okouzlující front woman Heike Langhans. Heike skvěle zapadla mezi své hudební kolegy a tvorba tak mohla opět pokračovat. Jak se ukázalo na letošním Metal Female Voices Fest, Heike si získala na svém novém postu také srdce fanoušků. Těšte se tedy s námi na DRACONIAN a jejich nové album, na němž v současnosti pracují, na MADE OF METAL 2015!

RTVS - MADE OF METAL 2015
EPICA - MADE OF METAL 2015 (14.-16.8.2015, Hodonin, Czech Republic)Akce se koná za finanční
podpory města Hodonína

Partneři:

 

      

 

 
  

 

   

 
  
 
 
Mediální partneři:
 
 

 
 

 


 

 

 


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky