Haggard - Made of Metal

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:
PRVOTŘÍDNÍ METALOVÝ ORCHESTRKapela čítající až 20 hudebníků na scéně a spojující metal s vážnou hudbou klasicistního stylu nelze nazvat jinak než orchestr. A o kvalitě tohoto uskupení se jménem HAGGARD se můžete přijít přesvědčit sami na MADE OF METAL 2014.
HAGGARD vznikli v roce 1991 jako deathmetalová skupina, po vydání svého dema však své směřování obohatili o symfonické melodie a klasické nástroje. Průlom ve vstupu do hudebního světa pro HAGGARD nastal roku 1997 s jejich první deskou. Po třech letech byla vydána další deska Awaking the Centuries, která se zařadila mezi nejlepší alba roku a otevřela kapele cestu do Jižní Ameriky. Třetí vydané dílo této německé bandy, jejíž hudba je popisována jako doom, death, progressive, symphonic, ale také classical metal, se dostala na pulty roku 2004 a opět získala značný úspěch u recenzentů. Po světských historických tématech (život Nostradama, Kopernika nebo Galilea Galilei) se Asis Nasseri, zpěvák, kytarista a hlavní tvůrce hudby i textů HAGGARD, rozhodl ve své tvorbě prozkoumat svět fantasy. Roku 2008 tedy vznikla deska Tales of Ithiria, mistrovské dílo, jenž vypráví o tenké hranici mezi dobrem a zlem, a o boji s temnotou ve fantasy světě Ithiria. Toto album bylo podle portálu Metal Storm vyhlášeno nejlepší deskou atmosférického a symfonického metalu v roce 2008 a není se čemu divit, protože v těchto písních došlo dokonalému snoubení majestátních orchestrací s tradičními rockovými nástroji a postupy. Zajímavostí také je, že hlas tomuto albu propůjčil bubeník Mike Terrana.
HAGGARD však nejsou jen tvůrci skvělé a zajímavé hudby, ale také energické živé show, což dokázali mimo své koncerty také účastmi na festivalech Wacken Open Air, Global East Rock Festival nebo letošním 70000 Tons Of Metal. Jsme tedy rádi, že HAGGARD přijali naše pozvání na MADE OF METAL 2014 a doufáme, že vy se na ně těšíte minimálně stejně tak jako oni na vás!

http://www.haggard.de

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky