Dream Evil - Made of Metal

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:
BAND MADE OF METAL !Kapela DREAM EVIL, kterou vám dnes máme tu čest představit, vznikla na popud švédského producenta Frederika Nordströma. Jeho dlouhodobý sen o vlastní skupině se mu začal plnit roku 1999, kdy se setkal s kytaristou Gusem G (hrající také s Ozzy Osbournem nebo v kapelách Firewind či Arch Enemy). Domovem této vznikající kapely se stalo Studio Fredman, kde vznikali alba HammerFall, In Flames nebo Dimmu Borgir. K zakládajícím členům se přidal také Snowy Shaw (King Diamond, Therion) na postu bubeníka a zpěvák Niklas Isfeldt, kterého přivedlo do DREAM EVIL přátelství s bandou HammerFall, na jejichž albech dříve spolupracoval a jehož projev je přirovnáván k Robu Halfordovi (Judas Priest). Pětici v začátcích doplnil Peter Stalfors.
Kapela během roku podepsala smlouvu s vydavatelstvím Century Media a poprvé vystoupila pod jménem DREAM EVIL, které bylo inspirováno albem Ronnieho Jamese Dia. V roce 2002 vydala tato heavy metalová banda své debutové album, které rozpoutalo kolotoč ve světě médií a hudebních odborníků. Po velmi pozitivních reakcích získali DREAM EVIL nejen pozvánky na festivaly, ale také na tour s Blind Guardian nebo s HammerFall. Kapela se také prosadila při svém japonském tour, kde jejich hudba dobyla hudební žebříčky. Do roku 2008 DREAM EVIL i přes několik personálních změn vydali další tři alba, živé DVD a CD a stali se tour partnery Masterplan nebo Saxon.
Celosvětově úspěšné se stalo také zatím poslední album této švédské bandy In The Night, které vyšlo v roce 2010 v Evropě i Severní Americe, a s nímž se vydali DREAM EVIL na tour kolem světa i mnohé festivaly včetně největšího anglického Bloodstock Open Air. V roce 2012 se kapela odmlčela, od minulého roku však pracuje na novém materiálu a pro svůj comeback si v České republice, kde se opět ukáže po čtyřleté pauze, vybrala právě festival MADE OF METAL. Těšte se tedy na show plnou živelného power metalu i stejnojmennou hymnu festivalu v podání jedinečných DREAM EVIL
!

http://www.dreamevil.se/

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky